Wzorcowanie wag

 

Kalibracja wag

Zdajemy sobie sprawę z tego, że naprawdę duże znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu systemów wagowych różnego rodzaju ma kalibracja wag. Nie da się ukryć, że to właśnie kalibracja wagi sprawi, że uzyskiwane wyniki będą zgodne z prawdą. Zważając na coraz większe wykorzystanie wag i na coraz większe zwracanie uwagi na ich dokładność, kalibracja wag stała się naszą specjalnością.

Do naszych podstawowych zadań należy kalibracja wag każdego rodzaju. Również kalibracja wag samochodowych nie stanowi dla nas wyzwania, a przy tym zdecydowanie odznacza się największą precyzją i daje gwarancję najwyższej jakości.

Poprzez wzorcowanie wag rozumiemy dokonanie pomiaru i określenie różnicy pomiędzy wzorcem odniesienia a wzorcowaną wagą. Informacja, którą otrzymamy, to błąd naszej wzorcowanej wagi. Laboratorium Wzorcujące Balans, posiadające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji, wykonuje wzorcowanie wag zgodnie z wymogami normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005, czego dowodem jest posiadany certyfikat. Na Świadectwie Wzorcowania oprócz podanego błędu wagi otrzymają Państwo również wyliczoną niepewność pomiaru dla każdego obciążenia zgodnie z dokumentem EA-4/02 M:2013. Dla Państwa potrzeb możemy również dokonać oceny zgodności wyników wzorcowania z obowiązującą normą lub według Państwa wymagań.

003 speedometer Wzorcowanie wag

Analitycznych

Naszym oczkiem w głowie są wagi analityczne, na których znamy się bardzo dobrze. Pomożemy Państwu dobrać odpowiednie punkty wzorcowania, odpowiadające Państwa potrzebom oraz postaramy się, aby świadectwo wzorcowania było dla Państwa źródłem rzetelnych informacji, które będą użyteczne w codziennej pracy.

001 flask Wzorcowanie wag

Technicznych

Znamy Państwa potrzeby, jeżeli chodzi o resztę wag laboratoryjnych, wiemy iż są wykorzystywane do równie ważnych badań i procesów. Poza dokonanym wzorcowaniem i oszacowaniem niepewności na satysfakcjonującym Państwa poziomie, pomożemy Państwu dobrać wzorce masy do sprawdzeń okresowych, jak i podpowiemy, jak należy sprawdzać okresowo wzorce oraz jak sporządzać zapisy z takich sprawdzeń.

014 scale 3 Wzorcowanie wag

Przemysłowych

Nie zapominamy o większych wagach. Większe obciążenia nie są nam straszne. Przyjedziemy do Państwa z całym wyposażeniem potrzebnym do wzorcowania wag o dużym udźwigu. Wagi zbiornikowe to również żaden problem, posiadamy odpowiednie wyposażenie, aby dotrzeć w miejsca trudno dostępne oraz aby obciążyć niewygodny zbiornik. Przy tych wagach nie zapominamy o dokładności. Poprzez użycie wzorców dokładkowych, zwiększamy rozdzielczość wagi i otrzymujemy dokładniejszy odczyt, jak i niższą niepewność pomiaru.

015 weight Wzorcowanie wag

Na węzłach betoniarskich

Te specyficzne, ale bardzo ważne dla użytkownika wagi, są nam dobrze znane. Wykonujemy wzorcowanie wag technologicznych z zachowaniem najwyższych standardów, ale również dbamy o Państwa produkcję. Usługę wykonamy w dogodnym dla Państwa terminie oraz postaramy się, aby wynik był dla Państwa satysfakcjonujący. Mamy świadomość, że chcą Państwo, aby wagi na Państwa węzłach spełniały również wymagania normy EN 206-1:2000.